AIRBUS’TA ÇALIŞMAK NASIL BİR ŞEY?

Herkese selam,

Pandemi, havacılığı ve bizim de eğitimleri vurunca blog yazıları da vlog çekimleri de sekteye uğradı. Ne yazık ki bu süreçte akademi sınavları ve bütün ilanlar da bir süreliğine kaldırıldı. Ancak dün gece öğrenmeyi , çalışmayı ve yazmayı ne kadar özlediğimi fark ettim. Ve süreçler durmuş olabilir bizler durmak değiliz diye düşündüm. Bu nedenle havacılıkla ilgili en sevdiğim kısım olan teknik bilgileri, ilginç verileri sizlerle paylaşacağım minik yazılar yazmaya karar verdim. Havacılık içinde olanlar iyi bilir ki birçok konunun Türkçe açıklamasını bulmak çok zordur.

Yeni paylaşımlara geçmeden önce eskiden kalan çok önemli bir paylaşımı yapmadığımı görüyorum. Ve sizleri bu kıymetli bilgilerden mahrum bırakmamak adına hemen harekete geçiyorum:)

Youtube kanalım için ‘Airbus’ta Mühendis olmak’ isimli bir video çekmiştim. Bu videoda Airbus’ta mühendis olarak çalışan Tuğrul Bey ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Video iki kısımdan oluşuyor, ilk kısmında pilotlukla ilgili benim yanıtladığım soruları, ikinci kısmında ise Airbus’ta çalışmak ile ilgili soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Konunun video halini izlemek isteyenler için,

Videonun ikinci kısmı;

Videonun haricinde ise sizlere faydalı olacağına inandığım bir siteden bahsetmek istiyorum. Pilot olmak için malum bazı sınavları geçmeniz ve akademiye kabul almanız gerekiyor. Bu alandaki kaynaklar ise biraz kısıtlı. İşte tamamen bu yoldaki kişilere yardımcı olabilmek hedefinden yola çıkılarak hazırlanmış bir site var. Buradan ( https://ucusokulu.org ) DLR sınavları, mülakatlar ve uçuş okulları hakkında da birçok bilgiye erişebilirsiniz. Sınavların durdurulmuş olması bizlerin çalışmasına engel değil. Zaten eğer gerçekten pilot olmayı bu kadar çok istiyorsanız, biraz da keyif almak lazım değil mi? Keza DLR sınavları benim de hayatımın en keyifli, en heyecanlı zamanları arasında yer alır.

Bu pandemi elbet geçecek ve umalım ki bir an önce geçsin. Sağlıklı ve başarılı günlerimizde tekrar başarı hikayelerimizi paylaşalım hep birlikte.

Şimdilik Hoşçakalın.

bd

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.